Magie

Tarot

Kartomanie

Kartomantie je správný a odborný název pro vykládání budoucnosti pomocí karet, je to jedno z nejstarších umění na světě. Je však založeno i na zákonitostech logiky, a co do způsobu samotného provedení je to metoda velice rychlá, praktická, pohodlná a pro samotného zájemce o budoucnost časově nenáročná.
Výhoda výkladu budoucnosti z karet spočívá v možnosti okamžitě se dozvědět o osobách a událostech, které se odehrávají v určitém vztahu k osobě dotazujícího.
V tarotových kartách se dá obtížně odhalit celý lidský osud od narození do smrti, ale zato je možné přesně odhalit určitý někdy i dost dlouhý časový úsek, probrat konkrétní problém. Dozvědět se jak budou pokračovat vztahy s jinými lidmi a podobně.

Je mnoho způsobů vykládání karet a také mnoho vykládacích karet. Zmíním se třeba o nádherně namalovaných kartách od Ivy H"utnerové či o vykládacích kartách Madame Lenormand, což dáma, o které víme, že věštila samotnému Napoleonovi.

V Tarotu taháme karty, na kterých dostáváme obrazy a symboly, s nimiž pak pracujeme podobným způsobem jako s obrazy a symboly ze svých snů. Tarot je "magií okamžiku". Žije ze setkání s náhodou, ve které hraje okamžik jakožto časový moment velkou roli. Z podstaty věci vyplývá, že jde o osobní vnímání, o způsob pohledu a dotyk událostí týkající se každého z nás.


Při věštění byly a jsou významy jednotlivých karet víceméně pevně dány a tyto významy platily a platí pro každého muže a ženu bez ohledu na místo či čas. Ale tarotové karty obsahují obrazy. A ty nelze vyjádřit jedním či dvěma hesly, aniž by se něco podstatného neztratilo. Obrazy a symboly mají vždy též osobní a situační složku.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.